Reagimi i BE-së: Jeruzalemi, kryeqytet i dy shteteve

14:43 | 25/03/2019

Bashkimi Europian gjithnjë ka mbështetur zgjidhjen e dy shteteve me Jeruzalemin si kryeqytet i Izraelit dhe Palestinës, dhe ky qëndrum nuk ka ndryshuar.

Është ky reagimi i Brukselit pas vendimit të kryeministres rumune Dansila për të transferuar ambasadën e vendit të saj nga Tel Aviv në Jeruzalem . Rumania aktualisht mban presidencën e radhës së Bashkimit Europian./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono