Rastet e diskutueshme në Laç, Albano Janku vë pikat mbi “i”

23:41 | 11/11/201923:410

Laçi-Kukësi kishte disa raste të dyshimta dhe specialisti i gjykimit në emisionin “Pressing” në ABC News tha: “Ka tre momente te Laçi-Kukësi. I pari kur vendasit pretendojnë për penallti. Pas një shpejtësie të madhe të sulmuesit kryesor të Laçit, fillimisht thashë se është vendim i drejtë.

Lojtari mbrojtës i ekipit të Kukësit ka një lëvizje dhe ndërhyrje mbi sulmuesin. Them se ka faull. Është momenti i diskutueshëm. Është nga ato faullet që vendoset me VAR. Të dy po luftojnë për topin. Kur  pashë ‘live’ thashë që bëri mirë që e vazhdoi lojën”.

“Momenti tjetër është penalltia e dhënë. Teqja e pati dorën hapur dhe e gënjen arbitrin. Kur e sheh disa herë vihet re që topi shkon në shpatull dhe duhet të vazhdonte loja. Në dinamikën e lojës është shumë e vështirë. Nuk është ndikuar arbitri nga mosdhënia e penalltisë së parë. Ka edhe një moment tjetër në fundin e pjesës së parë. Kotobelli prek topin me dorë, por distanca është e afërt, plus dora është në pozicion natyral”, tha Janku. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono