Rashica titullar ndaj Dortmundit? Trajneri i Werder flet hapur

17:26 | 26/09/201917:260

Trajneri i Werder Bremen, Florian Kohfeldt, mirëpriti disa lajme pozitive nga infiermieria sot, përpara ndeshjes kundër Borussia Dortmund këtë fundjavë. Veljkovic dhe Langkamp janë rikthyer nga dëmtimet, por dhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica.

Rashica ka humbur disa ndeshje për shkak të një dëmtimi në muskujt e kofshës, dhe megjithëse ishte pjesë e skuadrës kundër Leipzig, Kohfeldt e la sulmuesin shqiptar në pankinë. “Ishte një vendim në të mirë të dyja palëve”, tha Kohfeldt kur u pyet për mosaktivizimin e Rashicës.

“Ai ka arritur të stërvitet pa asnjë problem këtë javë dhe është padyshim një kandidat për të startuar si titullar kundër Dortmundit”, përfundoi tekniku i Werder./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono