Ranieri apo De Biasi? Sampdoria vendos nesër!

20:59 | 10/10/201920:590

Takimi mes Claudio Ranierit dhe Sampdorias ka përfunduar dhe ka një gatishmëri nga trajneri për të pranuar ofertën e shtruar në tavolinë.

Tani i takon klubit të plotësojë kushtet e trajnerit për sa i përket financave të marrëveshjes. Palët duket se  janë shumë afër akordit final.

Pas takimit në Romë, drejtorët e Sampit do të darkojnë me përfaqësuesit e trajnerit për të arritur një marrëveshje ekonomike, si dhe kohëzgjatja e saj.

Nëse marrëveshja me Ranierin nuk konkretizohet, alternativa e radhës është ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi. Italiani është ende i papunë dhe po pret një ofertë nga Serie A.

Këdo të zgjedhë Sampdoria, do të ketë një mision shumë të vështirë, pasi klubi blu e ka nisur sezonin shumë keq dhe reditet në vend të fundit në tabelën e Serie A./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono