Rama viziton shkollën “Arben Broci” në Shkodër: Do rindërtojmë konviktet

22:05 | 27/04/201922:050

Gjatë qëndrimit në Shkodër kryeministri Rama vizitoi mjediset e shkollës së mesme industriale “Arben Broci”, e cila ofron për nxënësit 6 drejtime të orientuara nga tregu i punës në të ardhmen.

Kryeministri e vuri theksin tek rindërtimi i konviktit të kësaj shkollë, i lënë në harresë prej vitesh, i cili eshtë kthyer në një godinë të papërshtatshme për të jetuar e studiuar. “Konviktet e shkollave profesionale do i fusim në programin për gjithë konviktet e universitetit, sepse për arsye të ndryshme, bashkitë nuk i përgjigjen kësaj nevojë”- tha Kryeministri Rama.

Biznese të qarkut të Shkodrës, në bashkëpunim me qendrën e formimit profesional, kanë shprehur dëshirën për të integruar studentët e shkollës Arben Broci në kurse të mëtejshme dhe në praktika pune, ku mund të njihen më nga afër me profesionet për të cilat studiojnë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono