Rama vijon ironinë: Audio-video sh.p.k e PD-së

14:21 | 18/05/2018

Një agjenci e huaj e ka qartësuar në kohë reale kryeministrin Edi Rama se audiopërgjimi që publikoi Partia Demokratike nuk është autentik. Se cila është kjo agjenci, kreu i qeverisë nuk pranon ta thotë.

“Adresën nuk mund t’jua jap dhe ajo që kam bërë ishte urgjente për mua. Për të ditur unë të vërtetën. Nuk ka vlerën e një prove. Provën duhet ta identifikojë dhe ta certifikojë, cilado që të jetë ajo, prokuroria”.

S’ka vlerën e provës, por vetëm bindjen e kryeministrit se është e manipuluar.

“Përgjigja ime është e qartë dhe e prerë. Ajo ç’ka i është servirur publikut shqiptar si një material autentik është vetëm manipulim i shëmtuar.”

Gazetarët e kthyen në kohë kryministrin Rama duke i kujtuar se këto deklarata kanë ngjashmëri me ato për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ish-kryebashkiakun e Kavajës Elvis Roshi, për ish-deputët socialistë, të cilët gjithë sot kanë llogari të hapur para drejtësiëë.

“I jam referuar atyre që unë kam ditur në rastin e parë dhe në rastin e dytë unë nuk i heq dhe presje atyre që kam thënë për Sajmir Tahirin”.

Konferenca për shtyp që u bë në ambientet e aeroportit Nënë Tereza nuk u mbyll me falenderimin e zakontë, por me debate me gazetarët.

“Hajde këtu edhe vazhdo konferencën e shtypit të thuash fjalën e fundit”. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono