Rama: Vijon fushata elektorale sot në Lezhë në orën…

12:56 | 02/06/201912:560

Ndërkohë që opozita jo-parlamentare ka paralajmëruar protestë poshtë zyrës së tij kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Lezhës.

Shefi i qeverisë përmes një komenti në tëitter tregon se në orën 18:00 do të prezantojë kandidatin socialist për në krye të kësaj bashkie, ish deputetin Pjerin Ndreu.

“Sot në 18.00 fushata e 30 qershorit vazhdon me Lezhën, të cilës bashkë me Pjerinin do t’i japim një hov të ri me rrugën e re turistike Shëngjin-Velipojë dhe hapjen e një kapitulli të zhvillimi turistik e rural për ta vënë atë dhuratë të natyrës në funksion të ekonomisë e punësimit”, shkruan kryeministri në rrjetin social./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono