Rama: Vetingu në Polici do largojë të gjithë të korruptuarit

12:44 | 13/01/2018

Në fjalën e tij në 105 vjetorin e kruijimit të Policisë s ë Shtetit kryeministri Edi Rama theksoi se procesi i vetingut të policisë do të bëjë të mundur të largimin e të gjithë drejtruesve të korruptuar të policisë.

“Brenda 100 ditëve të para të këtij mandati ne kemi përfunduar ehd ehartimin e bazës ligjore dhe konsultimin publik dhe vetingun e policisë sshë shtetit është një proces që do të nisë së shpejti. Krimi nuk mund të luftohet me prokurorë dhe gjykatës të korruptuar dhe as drejtorë e shefa komisariatesh të korruptuar një process I tillë do bëjë të munduar kargimin e të gjithë drejtuesve të përfshirë në kriminale dhe burime pasurish të pajustifikuara pasurish dhe garancaia që në fund të mandatit do t’i themi shqiptarëve që kjo është policia e Shqipërisë/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono