Rama uron besimtarët për festën e Fitër Bajramit

09:42 | 15/06/201809:420

Besimtarët myslimanë festojnë këtë të premte festën e Fitër Bajramit.

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook, një foto të Xhamisë së Namazgjasë, që është drejt përfundimit të punimeve, duke uruar në këtë mënyrë të gjithë besimtarët.

“Mirëmëngjes dhe me këtë pamje të Xhamisë së Namazgjasë, punimet për të cilën po ecin shpejt drejt përfundimit, ju uroj Gëzuar Bajramin”, shkruan Rama.

Mëngjesi i kësaj të premteje mblodhi mijëra besimtarë myslimanë në faljen e Fitër Bajramit.

Prej disa vitesh në Tiranë, faljet në festën e Bajramit kryhen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në kryeqytet, por shumë shpejt pritet të përfundojë dhe Xhamia e Namazgjasë, e cila është parashikuar që do të përmbushë edhe këtë nevojë të rëndësishme të besimtarëve, siç është falja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono