Rama: Ulja e taksës për biznesin lehtëson rritjen e sipërmarrjeve

16:04 | 10/01/2019

Radhën për ilustrim të asaj që kreu i qeverisë, Edi Rama, kërkon të theksojë prej ditësh tashmë, uljen e taksave për sipërmarrjet e kishte një biznes i veshjeve popullore.

“Unë kam vite që merrem me prodhimin e veshjeve tradicionale. Dhe 70% e produktit artizanal është fuqi punëtore. Nëse do të kishim shumë specialistë për ndërtimin e p[rodukteve artizanale do kishim mundësi eksporti. Ajo taksë që do kishim unë për vete do rris numrin e punonjësve. Ulja trefish e taksës synon pikërisht që bizneet në këtë fashë mund të marrin frymë lirisht se 15% ishte e lartë”.

Në vizitën e punishtes kreu i qeverisë Edi Rama shoqërohej, mbase për të fundit herë, nga tashmë ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono