Rama thirrje opozitës parlamentare: Të miratojmë brenda vitit reformën zgjedhore

15:31 | 03/10/201915:310

Edi Rama ju propozoi sot deputetëve të opozitës parlamentare që të lënë mënjanë kushtet për ndryshimin e sistemit zgjedhor, dhe të bëhem patriotë për të miratuar brenda vitit reformën zgjedhore me rekomandimet e OSBE-së, për t’ia dërguar Gjermanisë si provë për plotësimin e kushteve për negociatat.

Edi Rama ju kërkoi deptuetëve të mos presin shumë nga Bashkimi Evropian në këto kushte kur vetë unioni është në krizë.

Krahasimin kryesministri e shtrim tek të gjitha vendet e BE-së.

Kreu i qeverisë sfidoi opozitën parlamentare, të tregojë që është patriote dhe të lërë mënjanë për momentin kushtin për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Kryeministri propozon që reforma zgjedhore të miratohet brenda këtij viti, duke zbatuar vetëm rekomandimet e OSBE-ODIHR.

Një mesazh se duhet të heqë dorë nga kushtet, ja dërgon dhe Lulzim Bashës.

Megjithë seriozitetin e çështjet, seanca nuk kaloi pa batuta, në një gricje të vazhdueshme të deputetit Kujtim Gjuzi me kryeministrin. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono