Rama takon Thaçin, konsumojnë një kafe një Tiranë

17:45 | 20/01/2019

Për foton e ditës në instagram Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të postojë takimin jo formal që ka zhvilluar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Nuk ka dhanë detaje kreu i qeverisë rreth këtij takimi. Ata kanë konsumuar një kafe në Tiranë – ka konfirmuar zyra e shtypit e kryeministrit Rama. Të tilla takime jo zyrtare kanë zhvilluar disa herë Kryetari i qeverisë së Shqipërisë dhe ai i shtetit të Kosovës të cilin më pas e kanë bërë të ditur me foto të publikuara në rrjetet sociale./abcnrws.al

 

View this post on Instagram

 

🇦🇱INSTA 😊F THE DAY🇽🇰

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) onRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono