Rama takon ministrin e Brendshëm turk

09:00 | 27/07/201909:000

Kryeministri Edi Rama ka pritur dje në takim ministrin e punëve të brendshme të Turqisë Sylejman Sojlu, që po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Sipas Agjensisë turke të lajmeve Anadolli, takimi me kryeministrin ka qenë I pari I axhendës së ministrit turk e në të, me dyer të mbyllura për mediat është diskutuar rreth Organizatës Terroriste FETO e Fetulla Gylen, luftës kundër krimit të organizuar dhe çështjeve të migracionit.

Agjensia turke e lajmeve informon edhe për takimin e ministrit turk me homologun shqiptar Sandër Lleshaj. Sipas Anadolli neës, në takimin e mbyllurpër mediat sërish është diskutuar rreth organizatës së  Gylen, luftës kundër krimit të organizuar, çështjeve të migracionit, si dhe bashkëpunimi mes Shqipërisë e Turqisë në fushën e sigurisë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono