13:24 | 25/09/201913:240

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Kreu i qeverisë postoi një foto në rrjetin social Facebook. Përveç Donald Trump, ai ka takuar edhe Zonjën e Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump. Rama shoqërohej në këtë takim edhe nga bashkëshortja e tij, Linda Rama.

Takimi është zhvilluar gjatë punimeve të sesionit të 74 të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, ku merr pjesë edhe kreu i qeverisë shqiptare. Gjithashtu, kryeministri shqiptar do të mbajë edhe një fjalë gjatë punimeve të kësaj asambleje.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono