Rama shtrëngon duart me Presidentin Trump në samitin e NATO-s

17:03 | 12/07/2018

Kryeministri Edi Rama ka shtrënguar duart me presidentin e Sheteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump.

Këtë takim në samitin e NATO-s në Bruksel, kreu i qeverisë shqiptare e ka fotografuar dhe publikuar në rrjetet sociale me dixhiturën “Foto e ditës”.

Gjatë ditës kreu i qeverisë postoi edhe një video, që tregonte një moment nga biseda, që zhvilloi me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kryeministri Rama gjatë qëndrimit në Bruksel ka zhvilluar takime edhe kancelaren gjermane Angela Merkel dhe homologë të tjerë. /abcnews.al

 

 

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono