Rama: Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatore varrimesh

15:34 | 09/11/201815:340

Një ditë pas akteve që shoqëruan ceremoninë mortore të Kaçifas në Bularat kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale.

Rama shkuran se “sipas kokave të përndezura të politikës greke e kazanëve të atjeshëm, dje i ka hedhur benzinë zjarrit, ndërsa sipas Kadrinjve të politikës e medias paska pranuar në heshtje përdhosjen e vendit! S’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë që s’i duhen dreqit.” thote kreu i ekzekutivit.

Ndërsa një ditë më parë në përgjigje të kërkesës së disa komentuesve në Facebook për të treguar vlerat tona si komb përballë provokimeve greke kryeministri shprehet;

“Shteti ynë s’lufton as me arkmorte dhe as me provokatore varrimesh. Kush erdhi për të provokuar, hyri, turpëroi veten e flamurin e tij dhe iku. Patriotizmi nuk është të urresh tjetrin e gjuhën e tij, po të duash vendin e gjuhën tënde “– thotë Rama.

Sipas shefit të qeverisë “Shqipëria nuk “flliqet” nga ca të pagdhendur, që jetojnë si hiena e këndojnë si korba! Janë qenie të mjera që përdhosin të vdekurin”.

“Një komb që i ka dhënë shumë njerëzimit; një popull që s’ka qenë e s’mund të jetë kurrë armiku ynë; një vend ku shqiptarët kanë gjetur strehë, njësoj siç kanë gjetur grekët strehë tek ne dhe që edhe ai, si çdo vend, ka taksiratin të ketë derrat e gomerët e vet,”– përfundon reagimin kryeministri Edi Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono