Rama shoqëron në shkollë Aurelin dhe Alesion, “i tërheq veshin” Rakip Sulit

08:23 | 16/12/201908:230

Kryeministri Edi Rama ka dërguar sot në shkollë, Aurelin dhe Alesion, dy vogëlushët që u hodhën nga kati i 3-të dhe 5-të për t’i shpëtuar tërmetit tragjik në Thumanë.

Kreu i qeverisë ua premtoi më herët dy vogëlushëve se do i dërgonte ai në ditën e parë të shkollës, në Kamëz ku edhe janë zhvendosur.

Rama i shoqëroi dy djemtë në klasat e tyre përkatesë ne shkollën “Ahmet Zogu’ në Kamëz.

Ndërkohë, teksa futeshin në shkollë, kryeministri nuk hezitoi t’i tërhiqte vëmendjen edhe kryebashkiakut  të Kamzës Rakip Suli, për një gropë përpara shkollës.

“Ç’është kjo gropë para shkollës Rakip?”, i tha Rama krybashkiakut, ndërsa ky i fundit u shpreh: “Ka lënë shumë gropa ai”, duke iu referuar ish kryebashkiakut të djathtë Xhelal Mziut.

“Nesër gropa e mbyllur Rakip, lëre atë, iku ai”, tha Rama./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono