Rama shkon për anëtarësimet e reja në Sarandë, banorët i ankohen për pronat

19:15 | 09/11/2018

Banorët e Sarandës i kërkuan kryeministrit Edi Rama t’i zgjidhë problemet e vjetra që kanë me pronësinë. Ankesat ia drejtuan në fushatën e anëtarësimeve të reja që kreu i qeverisë zhvilloi në qytetin bregdetar.

Partisë Socialiste i shtohen edhe 200 anëtarë. Janë të rinjtë e Sarandës që kanë vendosur ti bashkohen familjes socialiste.

Nga anëtarësimet përfituan edhe sarandiotët e vjetër që t’ia thonin drejtëpërdrejtë çështjet që kanë mbetur pa zgjidhur. Më së shumti ankesat ishin për pronat e pacertifikuara.

Disa të tjerëve u sugjeroi t’i drejtohen platformës së bashkëqeverisjes. Por problemet e pazgjidhura me pronat në Sarandë do të marrin zgjidhje shumë shpejt u premtoi kryeministri Rama.

Në fund bëri atë për të cilën kishte udhëtuar deri në Sarandë. Ia dorëzoi teserat e partisë socialistëve më të rinj. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono