Rama sërish thirrje pronarëve të pallateve: Disa prej tyre më kanë çuar sms

07:18 | 03/12/201907:180

Në mbledhjen e gjashtë të jashtëzakonshme të qeverisë kryeministri Edi Rama u ka bërë edhe njëherë thirrje pronarëve të pallateve në Durrës se duhet të paguajnë dëmet.

Madje kreu i qeverisë zbuloi se gjatë vizitës së djeshme në Durrës ka marrë mesazhe nga pronarët të cilët i kanë thënë se tashmë janë të falimentuar.

Edhe njëherë tjetër unë dua tu bëj thirrje publikisht ndërtuesve të mos i shmangen kësaj përgjegjësie me shpresën se do shpëtojnë pa u lagur. Disa prej tyre më kanë çuar sms në Durrës duke nxjerrë lloj-lloj bishtash, por më ka rënë në sy arsyetimi ne jemi të falimentuar. Te shesin shtëpitë e tyre se besoj në fund të ditës liria është më e shtrejtë se pasuria se po qe se nuk do të reagojnë me humanizëm dhe përgjegjshmërinë mund ti humbin të dyja”, tha Rama.

Më tej kreu i qeverisë u kërkoi kompanive të ndërtimit në Tiranë dhe Durrës që të kontribuojnë në pastrimin e inerteve.

Të gjitha kompanitë e ndërtimit që operojnë në Tiranë, Durës, duhet të thirren dhe tu kërkohet kontribut. Siç pastruam Lanën duhet të pastrojmë tani edhe inertet duke u ndihmuar nga kompanitë”, tha Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono