Rama: Së shpejti çelet spitali i ri i kirurgjisë në QSUT

12:41 | 14/10/201912:410

Nuk është dhënë data e saktë, por koha e hapjes së Spitalit të ri të Kirurgjisë në QSUT duket se është e afërt. Lajmin kryeministri Rama ua dha të parëve studentëve të fakultetit të mjekësisë.

Në spitalin e ri të kirurgjisë një investim me vlerë 8.8 milionë euro, do të përqendrohet i gjithë shërbimi i kirurgjisë, përfshirë edhe urgjencën. Që shërbimi spitalor është më mirë sot se sa dje nuk vihet në dyshim nga kreu i qeverisë por nuk përjashton as zonat gri të sistemit shëndetësor.

Arsyeja e pse ndodhet në fakultetin e mjekësisë është nisja e ri e vitit akademik. Ministra e arsimit Besa Shahini kërkoi bashkëpunimin e të gjithë studentëve që sondazhet të mos kenë më nota negative me sistemin e arsimit.

Një këshillë shkon brez pas brezi në këtë fakultet. 14 tetori shënoi nisjen e vitit të ri akademik ku19 mijë studentë do të ulen për herë të parë në auditore./ABC News Albania

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono