Rama reacts to ‘Agreement on Electoral Reform’: This comeback should be congratulated

15:50 | 14/01/202015:500

Prime Minister Edi Rama has not delayed to show his enthusiasm for today’s surprise meeting of four inter-party representatives on Electoral Reform.

According to the prime minister, all OSCE / ODIHR recommendations will be integrated into the electoral law.

“Beyond more than a year lost on the road of conflict leading, this reasonable comeback to the dialogue table for the first instance of Electoral Reform should be congratulated where all OSCE / ODHIR recommendations will be integrated into the Electoral Law ”, writes Rama./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono