Rama për 20 refugjatët: Nuk mund të rrinim spektatorë

14:45 | 27/08/201814:450

Në takimin informal në Durrës të Kryeministrave të rajonit në Durrës, i pyetur nga gazetarët, kryeministri Rama theksoi se nuk mund të qëndronin spektatorë përballë një shfaqje turpi, sikurse e ka konsideruar. Ky vendim, tha Kryeministri, nuk ka asnjë qëllim të fshehtë sikurse e thonë disa media.

“Nuk e kemi bërë për të ndikuar mbi këdoqoftë, por nuk mund të rrinim spektatorë përballë një shfaqeje dhimbjeje dhe turpi. Ku njerëz që janë larguar nga ferri u kthyen në të burgosur të impotencës politike apo europiane. Ishte një gjest i natyrshëm për ne shqiptarët që ishim ne dje ata eritreasit e sotëm dhe Italia nuk na la në mes të detit. Gjesti ynë nuk ka pasur asnjë qëllim të fshehtë, por është në shpirtin dhe frymën e botës sonë mediatike që të kërkojë qëllimet e fshehta dhe jam plotësisht mirëkupues dhe më argëton ky fakt”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono