Rama: PD të mbrojë votat nga LSI

15:22 | 25/04/2019

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur se zgjedhjet e 30 Qershorit nuk do të cenohen nga askush. Për frikën që ka opozita për shit blerjen e votës, Partinë Demokratike e këshillon që ti mbrojë nga aleatja e saj Lëvizja Socialiste për Integrim.

“Në rrugë kanë dalë se nuk vijnë dot në zgjedhje se po të vijnë dalin sikur hyjnë, si ajo kënga “ashtu hyni, ashtu doli”. Ne një problem kishim ‘si do i ruajmë nga fallxhorja (i referohet Monika Kryemadhit), kur është diskutuar nuk kemi pasur problem PD-në por simotrën tonë LSI-në. Bëjeni provë të rrijë LSI një turn pushim, nuk ka blerje dhe shitje votash, se nuk ka kush i blen dhe i shet. Do të shpëtojmë Shqipërinë nga blerja e votave”, tha Rama./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono