Rama në Vlorë: Më mungojnë studentët kritikë

18:36 | 15/02/201918:360

E pritën ndryshe nga hera e fundit studentët vlonjatë kryeministrin Edi Rama. Në një sallë më të vogël në universitetin Ismail Qemali, kryetari i përsëriti edhe një herë se gjithcka e ka bërë për ti dhënë zgjidhjen më të mirë kërkesave të studentëve që protestuan.

Nuk le rast pa përmendur komunikimin në celular deri në orët e vona me studentët,edhe kur bëhet fjalë për përgjegjësitë që duhet të mbajë universiteti.

“Qeveria nuk është nënë e babë, qeveria ka detyrat e veta dhe nuk i ka të gjitha dhe nuk i bën të gjitha. Jam i lutmur të bëj edhe sektretarin e univesitetit në zyrën time, edhe në 2 të natës. Në 2 të natës vjen mesazhi ‘o daku, cfarë do të bëhet me tarifat’. Unë u përgjigjem të gjithave, por për disa gjëra duhet të japë përgjigje rektori”.

Rektori i dha përgjigje pretendimeve për tarifën e masterit. Sqarimet se çfarë është bërë deri më tani me Paktin për Universitetin i dha zëvendës ministri i Arsimit Redi Shtino, sipas të cilit është hartuar pakti financiar për studentët, bibliotekën elektronike, paketën e bursave si dhe literaturën e huaj. Të gjithë studentë kanë arritur të identifikojnë kategorinë ku janë përfitues falë VKM-së së dhjetorit për bursat. Mbetet vetëm për të pritur datën 18 për të dorëzuar dokumentet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono