Rama në Kuçovë: Zgjedhjet nuk i shtyjmë, procesi demokratik

20:30 | 07/06/201920:300

Kreu i maxhorancës Edi Rama çeli fushatën elektorale në Kuçovë ku përsëriti se shtyrja e zgjedhjeve është antikushtetuese. Ai sërish akuzoi opozitën se kërkon të kthejë vendin pas.

Edhe në Kuçovë Edi Rama bëri të qartë se nuk do të ketë asnjë shtyrje të datës së zgjedhjeve. Procesin e quajti sërish demokratik për sa kohë opozita, me vullnetin e saj ka zgjedhur të mos marrë pjesë në to.

Ne nuk mundemi ti nënshtrohemi tekave dhe imponimeve të një pakice sepse imagjinojeni sikur të dëgjonim zërat e disa ve që thonë po mirë ca problemi ka? Shtyjini zgjedhjet, të qetësohet kjo situatë dhe ne vërtet të bënim atë që s’kemji asnjë të drejtë ta bëjmë madje skemi asnjë mundëi ta bëjmë përvecse duke shkelur ligjin. Ne jo vetëm që nuk do zgjidhim asgjë por do të hapnim rrugën kushedi për sa vite të tjera që çdo parti që sdo zgjedhje të iki  nga parlamenti, pastaj të marri molotovët në dorë të kërcënojë gjithë dynjanë”.

Kryeministri kujtoi sërish se prishja e procesit zgjedhor dënohet sipas ligjit.

Ta harrojnë se në 30 qershor mund ta marrin peng Shqipërinë, popullin shqiptar me dhunë. do shkojnë prapa hekurave dhe kur të dalin nga hekurat, do të mbeten brenda këtu sepse në aasnjë vend të bashkimit europian nuk do të hyjnë dot, në Amerikë jo e jo. Kush nuk e beson këtë, të pyesë Saliun”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono