Rama në Jalë flet për reformën në drejtësi

20:11 | 01/08/2018

Pikërisht kryerja e Reformës në sistemin e Drejtësisë ishte një nga çështjet, ku u ndal Kryeministri Rama gjatë një bashkëbisedimi me të rinj socialistë në kampin veror të Jalës.

Nëse Reforma në Drejtësi do të ishte kryer kohë më parë, sipas Kryeministri Edi Rama, sot do të kishte një realitet tjetër.

Shefi i qeverisë ishte i pranishëm në Akademinë Verore të FRESSH në Jalë. Duket bashkëbiseduar me të rinjtë socialist Rama përmendi edhe përpjekjet dhe investimet e qeverisë për infrastukturën rrugore.

Turizmi është në rrugën e duhur pohoi Rama, duke krijuar më shumë optimizëm për të ardhmen.

Në Jalë, Rama bashkëbisedoi me të rinjtë e FRESSH edhe për punësimin./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono