Rama në FB: BERZH dhe BEI do financojnë By Pass-et Fier dhe Vlorë

08:26 | 25/10/2018

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ndjekësit e tij në rrjetet sociale se për pak ditë nis puna për by pass-in e Fierit dhe të Vlorës. Rama dha lajmin e mirë të aprovimit të fundit nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, si edhe Banka Europiane e Investimeve për lidhjen e kontratës së financimit. Sipas kreut të qeverisë në qershor traseja do të jetë e hapur për sezonin turistik.

“MIRËMËNGJES

dhe me lajmin e mirë të aprovimit të fundit nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, si edhe Banka Europiane e Investimeve për lidhjen e kontratës së financimit të Bajpaseve të Fierit dhe Vlorës, ju uroj një ditë të mbarë.

Për pak ditë nis puna dhe në qershor patjetër traseja do të jetë e hapur për sezonin turistik”– shkruan Rama, bashkangjitur dhe me tre foto.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono