Rama në Berat: S’kemi punë me opozitën, betejat me ata i kemi fituar

18:17 | 15/03/2019

Kryeministri Edi Rama është shprehur i pashqetësuar për këtë protestë të opozitës ditën e nesërme. Në takimin për “Bashkinë që duam” në Berat, kryetari i qeverisë ka deklaruar se betejën e kanë me zgjidhjen e problemeve të qytetarëve pasi përballë kundërshtarëve politikë ka fituar gjithmonë.

Nuk priste kryeministri Edi Rama që opozita të bënte atë që e quan budallallak të radhës. Banorëve të Beratit që i kishte mbledhur për të folur për bashkinë, u tha edhe që të prekurit nga sjellja e opozitës janë vetë opozitarët pa mandat.

Nuk ndjen aspak keqardhje se e pret humbja e radhës opozitën sipas tij ,por shpreh shqetësimin se ekonomia po dëmtohet. Kryeministri Edi Rama i qetëson edhe ndjekësit e tij në rrjetet sociale se nuk ka ndërmend të lëvizë nga karrigia e tij.

Ua thotë edhe grave që i kanë burrat demokratë. Fitorja e pret Partinë Socialiste në zgjdhjet vendore, të garantuar e kanë edhe në Berat tha kreu i qeverisë.

Më shumë investime i presin këto bashki sipas kryeministrit Edi Rama. /abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono