Rama: Mos kini frikë nga shqiponja

13:45 | 26/06/201813:450

“Mos kini frikë nga shqiponja është emri i llogarisë bankare, ku gjithkush mund të japë një kontribut simbolik, për të paguar gjobën absurde të FIFA-s ndaj Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit”.

Ky është reagimi i parë i kryeministrit Edi Rama pas ndëshkimit me gjobë që iu bë dy lojtarëve shqiptarë të ekipit zviceran. Në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë shkruan se shenja e duarve shqiponjë është shenja jonë dalluese e komunikimit në raste gëzimi.

“Llogaria bankare është hapur falë nxitjes së shumë miqve të këtij rrjeti social nga e gjithë bota, si falenderim e mirënjohje për dy sportistët që ngritën peshë në një gëzim sportiv miliona shqiptarë”, përfundon statusin e tij kryeministri Edi Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono