Rama më sistemin bankar: Katërfishim i rritjes ekonomike në 2018


10:07 | 14/11/2017

Në takimin me sistemin bankar kryeminsitri Edi Rama premtoi katërfishim të rritjes ekonomike në 2018-ën.

“Sistemi bankar nuk mbetet skeptik përsa i përket rritjes ekonomike. Rritja ekonomike në 2018-ën katërfishim më i madh që nga viti 2013. Parashikohet të jetë 4.2%. Falë reforma aggressive kemi arritur rezultate positive u shpreh Rama.

Ndërkaq ai tha se kreditë e këqija janë ulur me 10%, ndërsa ka vlerësuar sistemin bankar për transparencën./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono