Rama me grupin e deputetëve: Të denoncojmë këdo që cënon zgjedhjet

12:41 | 20/05/201912:410

Zgjedhjet e 30 qershorit kanë qenë në fokus të takimit të përjavshëm të kryeministrit Rama me deputetët socialistë. Shefi i qeverisë u ka kërkuar që të regjistrojnë çdo incident dhe autorët e tyre.

 

Nuk janë nën ethet e garës për të fituar por të arritur që ti zhvillojnë zgjedhjet vendore të 30 qershorit e mbi të gjitha për ti mbrojtur ato. Këto porosi u jep kryemistri Edi Rama deputetëve të tij në takime me dyer të hapura e të mbyllura siç ishte edhe mbledhja e fundit e grupit parlamentar.

“Mos u provokoni. Regjistroni ata që mund të shkaktojnë incidente. Të provojmë që nuk jemi ne shkaktarë. Të denoncojmë këdo që cënon zgjedhjet. Çdo njeriu i duhet thënë që kush cënon apo dëmton procesin nuk shkel më në Amerikë apo vende të Bashkimit Europian”, tha Kryeministri.

I ka këshilluar të tregojnë kujdes edhe me fushatën elektorale, të zbatojnë kodin e të mos e nisin më herët. Data 31 maj është lënë dita kur do të prezantohen edhe 61 kandidatët e Partisë Socialiste për kryebashkiakë. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono