Rama kundër Vuçiç: Si mund të mohosh krimet e luftës të dokumentuara më së miri?!

22:58 | 07/12/201922:580

Kryeministri Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me polemikat e ditës së sotme për masakrën e Reçakut mes liderëve kosovarë dhe Vuçiç. Rama duke u drejtuar liderëve të Kosovës, shkruan se duhet të ndalohet, të denoncohet, për luftën që bëri regjimi i vjetër në Beograd, dhe se duhet ndërtuar paqe për të gjithë rajonin.

Miq atje! Ndaloni të denonconi për një luftë të ndyrë që bëri një regjim i vjetër i përgjakshëm në Beograd! Leviz! “Lërini të vdekurit të varrosin të vdekurit” dhe le të bëjmë atë që supozojmë të gjithë: Ndërtoni paqe dhe prosperitet për të gjithë fëmijët tanë dhe filloni ta bëni rajonin tonë një model roli!”, shkruan Rama.

Më tej kryeministri Rama i është drejtuar presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, se si ai mundet të mohojë këtë krim lufte, të dokumentuar më së miri, dhe se fantazmat e të kaluarës, do të vazhdojnë të minojnë rrugën e Serbisë drejt të ardhmes.

“Si mundet që dikush të mohojë sot një krim lufte të dokumentuar mirë! Pse është kaq e vështirë për të kuptuar që aq sa Serbia do të jetojë në mohimin e realitetit të qartë kristal të Kosovës, fantazmat e së kaluarës do të vazhdojnë të minojnë rrugën e Serbisë drejt të ardhmen!”, shkruan Kryeministri./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono