Rama komenton deklaratën e Hahn: Shqipëria plotësoi kërkesat

15:59 | 14/06/2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Komisioneri të Bashkimit Evropian Johanes Hahn sipas të cilit Hahn shpreson për zgjidhjen e mosmarrëveshjes së emrit dhe e quan dritë të gjelbër për çeljen e negociatave me Maqedoninë dhe Shqipërinë. Nëpërmjet një stausi në rrjetin social facebook kreu i qeverisë citon fjalët që  Komisioneri Hahn ka thënë në një intervistë për Der Standard, thelbi i të cilave është se Shqipëria plotësoi kërkesat prandaj Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për integrimin evropian të vendit tonë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono