Rama këshillon deputetët socialistë

12:26 | 16/04/201812:260

Deputetët socialistë nuk duhet t’i kundërpërgjigjen provokimeve të opozitës. Ka qenë kjo këshilla që i ka dhënë Kryeministri Edi Rama grupit paralmentar në mbledhjen që zhvilloi me dyer të mbyllura.

Një javë më parë seanca plenare është shoqëruar me tensione dhe përjashtime të deputetëve, një prej të cilëve është edhe ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati.

Një tjetër temë e mbledhjes së grupit parlamentar socialist ka qenë puna me bazën. Kryeministri Rama ka kërkuar që të shpërndahen nëpër zona e të angazhohen në terren, sikur zgjedhjet të jenë këtë Qershor./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono