Rama ka dështuar, Basha: Duhet të rikthejmë besimin e biznesit

17:27 | 08/11/201917:270

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”, ndalesa e radhës është në Krujë. Basha në bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek problematikat dhe sfidat që i rëndojnë më shumë rinisë, e cila sipas tij është lënë në mëshirë të fatit nga qeveria. “Rinisë, të rinjve dhe rejave të Krujës i kemi një borxh shumë të madh, në këto 30 vite janë përballur me sfida të egra”, tha Basha. “Qeveria e ka braktisur vendin nuk ka asnjë zgjidhje, asnjë ofertë për të larguar krizën”, u shpreh Basha. “Rama ka dështuar, ndaj duhet të rikthejmë besimin e biznesit”, theksoi Basha.

Papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie. Kjo qeveri nuk ka asnjë zgjidhje. E vetmja rrugë që kjo qeveri i ka treguar rinisë, është emigracioni. Rinia është përballë dy zgjidhjeve, kriminalizimin ose emigrimin. Unë ju premtoj se do bëjmë gjithçka që të mos zgjidhni këto dy rrugë, por të qëndroni e të ndërtoni të ardhmen këtu”, u shpreh Basha. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono