Rama jep porosi për shkarkimin e Metës: Hata kushtetuese

10:00 | 25/06/201910:000

Kryeministri Edi Rama kërkon që shkarkimit të Presidentit Ilir Meta t’i shkohet deri në fund, duke thënë se veprimet e tij janë një hata kushtetuese. Kryetari i Partisë Socialiste, tha se nga eksperienca e tij, bojkoti nuk ndihmon.

Mëngjesin me banorët e njësisë numër 2 në kryeqytet, e nisi me një lexim filxhani për fatet e politikës.

“Edhe këtu në fund mbetet një I mbrapa. Unë piktor jam, unë me zhgarravina merrem gjithë ditën. Puna është ta interpretosh, unë nuk di ta interpretoj kurse Monika e di”.

Kryeministri e porosit Vasilika Hysin që të mos neglizhohet puna parlamentare për shkarkimin e Metës.

“Vaso, si po shkon komisioni për presidentin? je ti aty? Je në komision? Duhet çuar deri në fund ai proces se kjo është një hata kushtetuese dhe institucionale”

Edi Rama i thërret eksperiencës së tij në opozitë, për t’i dhënë këshilla falas rivalit të tij, Lulzim Basha.

E rëndësishme për socialistët është procesi i rregullt zgjedhor.

“Gjëja më e rëndësishme për ne është që procesi të jetë sa më korrekt. mungesa e kundërshtarëve e bën të komplikuar fushatën në anën tjetër sepse një pjesë thonë s’ka kundërshtarë. programi i tyre është vetëm rrëmuja, konfuzioni, çorodia, mërzia, dëshpërimi, që njerëzit të neveriten ose të trishtohen e të thonë ik se nuk merremi me këtë punë fare”.

Kryeministri vijon takimet e tij të mërkurën në qarkun Elbasan, të enjten në Tiranë, dhe të premten fushata mbyllet në qarkun Vlorës./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono