Rama “explains” the absence in public: I am making a law against the CCC

16:14 | 09/11/201916:140

PM Edi Rama responded by posting on social media about his absence at a meeting held by the Socialist Party in Tirana.

Rama writes that he has begun the work on a special law against organized crime, which, according to him are being finalized.

The prime minister also says that storms over the “CCC” will begin in November as he calls corrupt judges and prosecutors.

He stated that he started the day with the working group on the Special Law on Organized Crime + anti-CCC measures that are being finalized on paper.

Now for Ohrid where the regional cooperation agreements start today and tomorrow is the next meeting where all Western Balkan countries + European partners of regional initiatives are invited, “writes Rama./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono