Rama e nis vetë dialogun, bashkëbisedim në Fakultetin e Gjeologjisë

10:27 | 18/12/201810:270

Në ditën e 14 të protestës së studentëve që refuzojnë dialogun me të, kryeministri Edi Rama ka gjetur një tjetër zgjidhje. Ka nisur takimet me disa studentë e pedagogë. I pari i publikuar në ERTV, ishte një bashkëbisedim me studentë e pedagogë në Fakultetit të Gjeologjisë në mjediset e tyre universitare.

Kryeministri u ka përsëritur nevojën që problemet e secilit fakultet të zgjidhen me dialog. Studentë e pedagogë i paraqitën problematikat e fakultetit të tyre. Nga pedagogë në anën e studentëve iu sugjerua Kryeministrit që me një grup ekspertësh t’u paraqiste studentët zgjidhjen e 8 kërkesave të tyre. Por kryeministri përsëriti qëndrimin e njohur, se kjo nuk do ndodhte pasi do shfaqeshin rezerva të tjera.

Një mënyrë zgjidhje sipas shefit të qeverisë është ky komunikim nëpër auditorët universitarë për të diskutuar problematikat e gjetur zgjidhjet. Kryeministri bëri të ditur se vijojë takime të tilla me studentë e pedagogë nëpër Fakultete të ndryshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono