Rama: Do të ulim ankesat për çertifikatat e pronësisë

13:05 | 11/02/201913:050

Nuk kanë munguar ankesat për zyrat e ALUIZNI-it dhe Hipotekave në takimin e përjavshëm në Kryeministri me koordinatorët e platformës së bashkëqeverisjes. Kryetari qeverisë Edi Rama tha se deri në fund të këtij mandati do të realizohet dixhitalizimi i dokumentave të pronësisë.

Për të marrë një certifikatë pronësie vuajnë edhe banorët e vjetër të Tiranës. E tillë është historia e një prej trashëgimtarëve të familjes fortuzi në kryeqytet që vendos ti drejohet platfrmës së bashkëqeverisjes.

Por nuk do të jenë më kaq të shumta ankesat ndaj zyrave të ALUIZNIT dhe Hipotekave pasi qeveria të mbyllë këtë mandat sepse kryeminstri ka premtuar dixhitalizim të dokumentave të pronësisë.

Një tjetër shqetësim që nuk ka gjetur zgjidhje vjen nga tregëtaret e makinave të cilët nuk lejohen më të importojnë asnjë autoveturë me moshë më të madhe se 10 vite, e që nuk përmbush së paku normën e motorit “Euro 4”.

Nuk janë në sallë por kryeministri u jep përgjigje pas ankesave që i kanë drejtuar në celularë e në rrjetet sociale.Ai u thotë se do të ulen e do ta diskutojnë.

Nga takimi i përjavshëm me koordinatorët e platformës së bashkëqeverisjes kryeministri Rama u rikujton qytetarëve se miku më i mirë që ju zgjidh problemet është Shqipëria që duam.al. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono