Rama dhe Thaçi takohen me Macron

11:23 | 11/10/2018

Kryeministri Edi Rama është takuar të enjten me Presidentin e Francës, Manuel Macron.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale sëbashku me ta duke biseduar është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Deri më tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga kryeministria se çfarë temash janë diskutuar mes tre liderëve.

Ata ndodhen në Jerevan të Armenisë, ku po mbahet Samiti Ndërkombëtar i Frankofonisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono