16:47 | 02/06/2018

Opozita ishte disi e vetmuar këtë javë në aksionin e saj për largimin e ministrit të brendshëm. Qeveria nuk ushqeu debatin publik, në mungesë edhe të premtimit të munguar opozitar, për denoncime të reja. Politika në ABC News na sjell këto dritëhije, në pritje që prokuroria të thotë fjalën e saj për akuzat që rritën tensionin politik në vend. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono