Rama-Basha, gota përgjysmë e negociatave

16:50 | 30/06/201816:500

Hapja e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, nuk do diskutohet para vitit 2019 nga BE. Gota përgjysëm që ofroi Brukseli ka rikthyer tensionin politik në vend. Dinamikat e këtyre zhvillimeve, si dhe çfarë ndodhi pas kuintave, na i sjell Mimoza Koçiu me Politika në ABC News./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono