Rama: Banka Botërore thekson rritjen e punësimit, falë rritjes ekonomike

12:41 | 04/10/2018

Në një reagim përmes rrjeteve sociale, Kryeministri Rama shprehet se Banka Botërore në raportin e ekonomisë për rajonin, vendos theksin mbi rritjen e punësimit në Shqipëri, falë rritjes ekonomike!

Shefi i qeverisë iu drejtohet me një pyetje të gjithë atyre që pretendojnë të kundërtën.

“Kjo ngre pyetjen për të gjithë helm-nxjerrësit realë e digjitalë: Të jetë edhe Banka Botërore jashtë realitetit vallë?”- shkruan kryeministri Edi Rama. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono