Rama: 600 të shkarkuar pas ankesave në portal

14:11 | 24/04/201914:110

Në aktivitetin e përjavshëm të organizuar në kryeministri për dëshminë e rasteve të zgjidhura përmes portalit shqipëriaqëduam.al, kryeministri Edi Rama theksoi arritjet e këtij portal dhe nxiti qytetarët të vijojnë denoncimet.

Qytetari: “Kisha 3 vjet që vija lart e poshtë dhe nuk merrja zgjidhje, u detyrova pastaj te portali dhe e zgjidha brenda 10 ditësh”.

Janë këto tregime dëshmia më e qartë sipas kryeministrit Rama, e marrëdhënies më të drejtpërdrejtë mes qeverisë dhe qytetarëve, në zgjidhjen e problemeve që nuk gjejnë zgjidhje në rrugën e tyre. E nuk mbaron me kaq thekson ai.

”Pas zgjidhjes vjen hetimi dhe personat përgjegjës marrin ndëshkimin që meritojnë. Janë sot mbi 600 individë të pushuar. Miku i famshëm që ishte ilaçi tradicional që duhet të zgjidhte probleme që duhet t’i zgjidhte shtetit, sot ka pamjen dhe trajtën e vet qeverisë. Është qeveria miku më i madh i atij që shkruan”.

Arritjet e platformës, i komunikon vetë.

“Numri total i adresimeve në platformë që janë ankesa, kërkesa, opinione ka kaluar 41 mijë dhe po i afrohet 30 mijëshit numri i rasteve të zgjidhura”.

Për këto arsye i këshillon kujtdo që të gjejë të drejtën e tij përmes ankesave apo denoncimeve në portalin shqipëriaqëduam.al. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono