Rama: 6 muaj qeverisje, në “sitë” puna e çdo ministrie

12:35 | 26/03/201812:350

Puna e çdo ministrie do të kalojë së shpejti në sitë. Paralajmërimi u bë paraditen e së hënës gjatë mbledhjes së grupit parlamentar socialist. Mbledhja e zhvilluar në Kryesine e Kuvendit me dyer të mbyllura, u drejtua nga kreu i PS-së, Kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka paralajmëruar se në ditët në vijim do të zhvillohen analizat 6-mujore të çdo ministrie, për të parë se çfarë është bërë e çfarë çalon nga puna e qeverisë deri tani.

Deputetët socialistë janë porositur që të ndjekin me vëmendje çështjen e financimit rus.

Kryetari i këtij grupi parlamentar Taulant Balla ka folur edhe për çështjen e akuzave të PD në adresë të deputetit Alket Hyseni, për çështjen e pronave në Dhërmi. Ai mësonet të ketë thënë se deputeti duhet të sqarojë situatën e tij.

Porosi u është dhënë deputetëve dhe për t’u shpërndarë nëpër zona, duke u kërkuar që të jenë aktivë dhe të mos rrinë me mendimin se zgjedhjet janë larg, por të punojnë në territor. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono