Rama 3 reagime për Teatrin: Minoranca e verbër teatralo-politike s’përfaqeson shumicën

12:19 | 25/07/201912:190

Kryeministri Rama ka reaguar me tre postime të ndryshme prej mëngjesit të sotëm, për atë çka po ndodh tek Teatri Kombëtar.

Në reagimin e parë në Facebook, kryeministri postoi shprehjen popullore “Zoti u shtoftë inatin, që të na shtojnë takatin”, duke e ilustruar me projektet e realizuara tek Liqeni Artificial, Pazari i Ri e Sheshi Skënderbej.

Më tej me një citim të shkrimtarit Paulo Coelho, Rama shkruan se disa persona jetojnë vazhdimisht në luftë me të tjerët e vetveten, e prandaj shpikin vepra teatrale imagjinare.

Pak minuta më vojë, në një postim të tretë, Rama përcjell një opinion të aktores Rajmonda Bulku ish deputete e PD, në mbështetje të prishjes së godinës ekzistuese dhe ndërtimit të Teatrit të ri. Rama shkruan se “Minoranca e zhurmshme dhe e verbër teatralo -politike, nuk përfaqëson asfare opinionin e shumicës së komunitetit të artistëve të skenës, për projektin e Teatrit Kombëtar!” /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono