Rama: 2017-a një histori, më 30 Qershor garojmë për të gjitha bashkitë

19:51 | 08/05/201919:510

Selia rozë do të konkludojë të shtunën emrat e kandidatëve për kryetarë bashkish, me të cilët do të garojë në zgjedhjet vendore. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Rama pas mbledhjes së kryesisë së PS.

Hynë e dolën pa dhënë asnjë detaj mbi listën e kandidatëve për kryebashkiakë.

Në 13 Maj do t’i dorëzojnë emrat në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, por kanë kohë deri në fundjavë t’i shqyrtojnë një për një emrat që do të garojnë në zgjedhjet vendore të 30 Qershorit. Një lajm rutinë që zgjodhi ta përcjellë vetë kryeministri Edi Rama.

Maji i dy viteve më parë ka mbetur një histori që kryeministri e ka lënë pas, ajo që sheh sot është të shkuarit në zgjedhje edhe pa kundërshtarin më të rëndësishëm të opozitës.

Ndërsa votuesve të krahut tjetër politik i këshillon të gjejnë vetën midis atyre pak garuesve që do të kenë përballë në fletën e votimit në 30 Qershor./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono