Ralf Gjoni: Marrëveshje Rama – Basha? Balla: Zgjedhjet nuk shtyhen

15:30 | 16/05/2019

Temë e debatit në foltoren e parlamentit u kthye edhe teza për një marrëveshje të mundshme politike mes kreut të qeverisë dhe atij të opozitës për zgjedhjet e ardhshme.

Ndjesinë për ekzistencën e një marrëveshje politike mes kryeministrit Rama dhe krydemokratit Lulzim Basha, deputeti i dalë nga lista e Lëvizjes Socialiste për Integrim Ralf Gjoni, kërkoi ta konfirmojë, në mungesë të shefit të qeverisë, me numrin dy të socialistëve.

Ralf Gjoni: “Zoti Balla, po iu drejtohem ju si kryetar i grupit të mazhorancës, grupit socialist. A ka marrëveshje politike? Sepse kjo mvete për t’u sqaruar këtu në këtë parlament. Po përflitet nëpër media se Rama dhe Basha po përgatisin marrëveshjen e radhës politike”.

Sekretari i përgjithshëm i socialistëve, i vuri pikën fundore historisë së shkruar nga tjetërkush.

Taulant Balla: “Aq i sigurt është zhvillimi domosdoshmëria, obligimi detyrimi që kemi ne për të zhvilluar zgjedhje më 30 Qershor, është njëlloj sikurse dielli lind në Lindje dhe perëndon në Perëndim”.

Pasi përgëzoi policinë e shtetit për menaxhimin e protestave të opozitës, një konsideratë për këto të fundit./ABC News Albania 24/7Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono