Rakipi: Do të vijë dita që një avion të quhet Elisa Spiropali

21:36 | 08/11/201921:360

Në këndvështrimin e Rakipit, kryeministri Rama torturon edhe të vdekur, emrat e mëdhenj si Lasgushi apo Migjeni, që i ngre nëpër avionë fals. Në emisionin “Provokacija” të Mustafa Nanos ai tha se nëse vazhdon kështu, do të vijë dita që një avion të quhet Elisa Spiropali.

“Ky merr emrat e Migjenit emrat e Lasgushit dhe ata i torturon si të vdekur që janë. I ngre nëpër avionë fals. Meqënëse ka ardhur nga Turqia, merr dhe gazetarët dhe i hip tek Lasgushi tek Migjeni.

Po vazhdoni këshu, do kesh emër avioni edhe “Elisa Spiropali”. Nuk qeveriset në asgjë. Duket një diktator qesharak, në fakt është një diktator që e ka çuar këtë vend në greminën më të madhe që ekziston”.

Sipas tij ndërsa Migjenin dhe Lasgushin i ngriti në ajër, kreu i qeverisë bisedon gjithë ditën me Rrahman Rrajën.

“Migjenin dhe Lasgushin i ngriti në ajër, kurse bisedon gjithë ditën me Rrahman Rrajën. E pe ti çfarë ndodhi në autostradë? Përmbyset makina me prokuror brenda dhe vrasës brenda dhe gjenden dosjet. As në filmat e Hollivudit nuk i bën këto skenare. Edhe më i miri prej regjisorëve nuk i bashkon kaq shumë elementë në një film”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono