Racizmi shkatërron ndeshjen spektakolare mes Fiorentinës dhe Atalantës

21:34 | 22/09/201921:340

Fiorentina dhe Atalanta u përplasën sot në Serie A, në një ndeshje që ishte spektakolare dhe që u mbyll me rezultatin 2-2. Por gjithë bukurinë e kësaj ndeshje, e ka prishur një episod i shëmtuar nga tifozët e Atalantës.

Rreth minutës së 30-të, ndeshja u ndërpre për shkak të koreve raciste që u brohoritën kundrejt mbrojtësit brazilian të Fiorentinës, Dalbert Henrique. Mbrojtësi qëndroi për shumë sekonda në vend, duke parë tifozët e Atalantës.

Arbitri kryesor i takimit u afrua, u konsultua me lojtarin dhe ndërpreu takimin. Më pas, në ekranet e mëdha të stadiumi u bë njoftimi se në rast se këto kore raciste nuk ndalojnë, ndeshja nuk do të vazhdojë më./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono